Milyonlarca emekli vatandaşın merak ettiği o haber geldi: 2023 emekli bayram ikramiyesi ne kadar, 2023 emekli bayram ikramiyesi ne zaman verilecek?

Emekliye yapılan zammın ardından, pek çok emekli emekli ikramiyelerinin ne kadar olduğunu ve emekli ikramiyelerinin ne zaman hesaplara aktarılacağını araştırmaya başlamıştı. Konuya ilişkin detaylar belli olmaya başladı...

Google Haberlere Abone ol
Milyonlarca emekli vatandaşın merak ettiği o haber geldi: 2023 emekli bayram ikramiyesi ne kadar, 2023 emekli bayram ikramiyesi ne zaman verilecek? - Resim: 1

Milyonlarca emekli vatandaşın beklediği, emekli zammı geçtiğimiz günler belli olmuştu. Emekli vatandaşlara verilen yüzde 30'luk zammın ardından, ikramiyelerde durumun ne olacağı araştırılmaya başlandı. 

Geçtiğimiz yıl 100 TL'lik bir ikramiye artışının yapılmasının sonunda emekli vatandaşlar Ramazan Bayramı'nda 1.100 TL, Kurban Bayramı'nda da 1.100 TL alırken, toplam ikramiyeleri 2.200 TL olmuştu.

2023 yılında emekli ikramiyelerinde ne gibi bir değişiklik yapılacağı, Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasının ardından çok daha fazla araştırılmaya başlanırken, konuya ilişkin detaylar gün yüzüne çıkmaya başladı.