Milyonlarca çiftçiye müjdeli haber geldi: 165 milyon TL katkı sağlanacak. Vahit Kirişçi katkı ödemelerine dair tüm detayları açıkladı.

Çiftçilere bir müjdeli haber daha geldi. Prof. Dr. Vahit Kirişci tüm detaylarıyla açıkladı. İşte o sevindirici haber ve detayları...

Google Haberlere Abone ol
Milyonlarca çiftçiye müjdeli haber geldi: 165 milyon TL katkı sağlanacak. Vahit Kirişçi katkı ödemelerine dair tüm detayları açıkladı. - Resim: 1

2022 yılına girdiğimiz günden itibaren pek ürüne gelen zam haliyle çiftçileri de yakından etkiledi. Üretim noktasında gübre, ilaç, tohum gibi alanlarda gelen zamansız zamlar çiftçinin tarlasını süremeyecek duruma gelmesine neden olurken aynı zamanda yıl içerisinde pek çok üreticinin çiftçiliği bırakmasına neden oldu. Üretime zar zor devam etmeye çalışan çiftçiler ise her yıl daha fazla alın teri döktüler.

Üretimi gerçekleştirebilmek için en gerekli maddelerden bir tanesi olan gübreye gelen zam çiftçilerin gübreye yaklaşamamasına neden olurken bu durum üretimin hayli etkilenmesine neden oldu. Tarlasına yeterli gübreyi veremeyen çiftçinin tarlasında ciddi rekolte kayıpları olurken tarladan çıkan mahsul vatandaşa da çiftçiye de zarar verdi. Yaşanılan bu gergin ve kayıp dolu süreçlerde Tarım ve Orman Bakanlığı harekete geçerek destek yardımlarında bulundu. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, sosyal medya hesabından bir katkı ödeneğinin daha detaylarını şu şekilde açıkladı.