Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor. Kamu işçilerinin Kurban Bayramı nöbet ücretleri belli oldu: İşte günlük yevmiye üacretleri ve saatlik ücretler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabinenin ilk toplantısı sonrası Kurban Bayramı ile ilgili flaş açıklamalarda bulunmuştu. Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarıldı. Milyonlarca kamu işçisi ise Kurban Bayramı nöbet ücretlerini merak ediyordu. 26 Haziran ve 27 Haziran günleri de idari izin kapsamına alındı, bayram tatili 9 güne çıktı. Peki Kurban Bayramı nöbet ücretleri, günlük ve saatlik ücretler ne kadar olacak?

Google Haberlere Abone ol
Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor. Kamu işçilerinin Kurban Bayramı nöbet ücretleri belli oldu: İşte günlük yevmiye üacretleri ve saatlik ücretler - Resim: 1

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabinenin ilk toplantısı sonrası Kurban Bayramı ile ilgili flaş açıklamalarda bulunmuştu. Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarıldı.

Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada Kurban Bayramı ile ilgili şu açıklamayı yapmıştı: "Bu sene Kurban Bayramımızı 28 Haziran ile 1 Temmuz arasında idrak edeceğiz. 26 Haziran ve 27 Haziran günlerini de idari izin kapsamına almayı kararlaştırdık. Vatandaşımız toplam 9 gün bayram tatili yapma imkanı bulacaktır."

Bu açıklama sonrası kamu işçileri Kurban Bayramı nöbet ücreti ne kadar olacak sorusunun cevabını merak ediyordu. 26 Haziran ve 27 Haziran günleri de idari izin kapsamına alındı, bayram tatili 9 güne çıktı. Peki Kurban Bayramı nöbet ücretleri, günlük ve saatlik ücretler ne kadar olacak?


Kaynak: Medyatava Haber Merkezi