Milyonlarca asgari ücretliye büyük şok. Rakam ortaya çıktı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı açıkladı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısından çıkan rakam üzdü

Asgari Ücret Tespit Komisyonu bugün ilk toplantısını yaptı. Kulislerde 8 bin, 9 bin hatta 10 bin liranın konuşulduğu yeni asgari ücret rakamıyla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bir açıklama yaptı ve rakam verdi. Çıkan rakam milyonlarca çalışanı üzecek!

Google Haberlere Abone ol
Milyonlarca asgari ücretliye büyük şok. Rakam ortaya çıktı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı açıkladı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısından çıkan rakam üzdü - Resim: 1

Bugün bütün gözler Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun 2023 asgari ücret zammını konuşacağı toplantıya çevrildi. İlk toplantı için taraflar bir araya geldi.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ilk toplantısı öncesinde Türk-İş başkanı Ergün Atalay, "Komisyon bugün asgari ücreti 5 bin 500 lira üzerinden konuşmayacak. 7 bin 785 lira açlık sınırından başlayacak, onun üzerine nereye çıkabiliyorsak." ifadesini kullandı.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplantısı saat 14:00'te başladı ve saat 16:00'da sone erdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ev sahipliğinde Çalışma Genel Müdürü Sadettin Akyıl başkanlığında toplanan komisyonda, işveren heyetine TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç, işçi heyetine ise TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul Kavlak başkanlık yaptı.

Basına kapalı gerçekleşen toplantıda, işçi ve işveren tarafı ekonomik veriler doğrultusunda görüş ve taleplerini dile getirdi.