Mesai saatleri düşüyor mu? Bakan Bilgin açıkladı: Milyonlarca işçi ve işvereni ilgilendiriyor 8 saat mesai geride kaldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Türkiye'de uygulanan mesai saatleri hakkında çok kritik bir açıklama yaptı. Bakan Bilgin, "8 saat mesai artık eski alışkanlığımızın bir parçası olarak duruyor diye düşünmemiz, eleştirmemiz lazım. Bugün birçok ülkede 8 saatin aşağıya çekilmesine dönük çalışmalar var" dedi. Bakan Bilgin mesai saatlerinin düşürüleceği sinyalini verdi.

Google Haberlere Abone ol
Mesai saatleri düşüyor mu? Bakan Bilgin açıkladı: Milyonlarca işçi ve işvereni ilgilendiriyor 8 saat mesai geride kaldı - Resim: 1

İş Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından bir otelde düzenlenen panele katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den mesai saatleri ile ilgili çok önemli açıklama geldi. Bilgin, "İnsanların 12 saat, 14 saat zorla çalıştırıldığı günler geride kalmıştır. Bugün 8-5 mesaisinin geride kaldığı bir dönemden geçiyoruz" ifadelerini kullandı. "Saatler kolumuza 8-5 mesaisi düzenlemek için gelmiştir. Daha önceleri daha da kötüydü. 10 saat" diyen Bakan Bilgin, 1 Mayıs'ın ortaya çıkışının altında da uzun mesai saatlerinin bulunduğunu söyledi.