Merakla bekleniyordu: Emekli maaşı zammında flaş gelişme! Yapılacak zamlar netleşti. İşte zamlı maaş tablosu

Yeni yıla az bir zaman kalan emeklilerin gözleri maaşlara gelecek zamlara çevrildi ve 2023 yılıyla beraber artış yapılacak olan maaşların ne kadar olacağı merak konusu olurken yeni tahminler de aktarılmaya başlandı. Maaşlara ilişkin zam tablosu da paylaşıldı. İşte detaylar

Google Haberlere Abone ol
Merakla bekleniyordu: Emekli maaşı zammında flaş gelişme! Yapılacak zamlar netleşti. İşte zamlı maaş tablosu - Resim: 1

ZAM ARAŞTIRILMAYA BAŞLANDI

Son dönemlerde gündemde yer alan emekli maaşlarına gelecek zamlar birçok kişinin ilgi odağı olurken 2023 zammı milyonlarca emekli tarafından heyecanla bekleniyor. 6 aylık enflasyon için bekleyiş başlarken 2023 emekli zam oranının ne kadar olduğu araştırılmaya başlandı.

2022 Temmuz ayında rekor zam ile beraber emekli maaşına zam gelirken oran ise yüzde 42,35 olarak açıklandığı hatırlanıyor ve her yıl yapılan zamlar arasında rekor seviye olan bu oran üzerine şimdilerde ise yeni maaş yüzdelerinin merak konusu olduğu bildirildi.

Konu ile ilgili olarak Her yıl iki kere Ocak ve Temmuz aylarında zam yapılan maaşlar üzerinde 6 aylık enflasyon oranı etkili olmaktadır. SSK ve Bağ-kur emeklilerine Ocak’ta Temmuz – Aralık ayları içerisinde 6 aylık enflasyon oranı olarak zam uygulanırken Temmuz ayında ise Ocak ve Haziran dönemleri için enflasyon rakamlarından zam yapılacaktır.