Merakla beklenen ödemeler hesaplara yatmaya başladı. Hesaplarınıza 3340 TL yatacak: Hemen e-Devlet şifrenizi girip kontrol edebilirsiniz

Yüz binlerce kişi paralarının hesaplara yatıp yatmadığını merak ediyor. Ağustos ayı ödemeleri hesaplara geçecek. Evinde hasta, yaşlı, bakıma muhtaç, engelli vatandaşlara bakanlara devlet tarafından her ay ödeme yapılıyor. Asgari ücrete yapılan zamla birlikte bu ödemeler de zamlandı. Buna göre, evde bakım maaşı kapsamında hesaplara 3340 TL ödeme yapılacak. İl il yapılan ödemeler bugün itibariyle netleşmeye başlayacak.

Google Haberlere Abone ol
Merakla beklenen ödemeler hesaplara yatmaya başladı. Hesaplarınıza  3340 TL yatacak: Hemen e-Devlet şifrenizi girip kontrol edebilirsiniz - Resim: 1

EVDE BAKIM MAAŞLARI YATTI MI?

Evde bakım maaşı yatan iller 15 Ağustos listesi belli olmadı. Ödemeler 15 Ağustos yani bugün ve takip eden günlerde yapılacağı için ödeme listeleri de 15 Ağustos itibariyle netleşmeye başlayacak.

EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR?

Asgari ücrete gelen zamla birlikte diğer maaşlar da zamlandı. Yaşlılık, evde bakım ve engelli maaşlarına yapılacak zam oranı, asgari ücret ara zammıyla birlikte netleşti. Buna göre, Temmuz ayı itibarıyla evde bakım maaşı 2706 TL’den 3340 TL’ye yükseldi.