Memur ve emeklinin zam oranı belli oldu. TÜİK nisan ayı enflasyonunu açıkladı, emekli ve memurun 4 aylık zam oranı ortaya çıktı. Emekli, memur ve memur emeklisi ne kadar zam alacak?

TÜİK, nisan ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Tüketici enflasyonu aylık yüzde 7.25 oldu. TÜİK'in enflasyon rakamlarını açıklamasıyla birlikte gözler yeniden temmuz ayında verilecek zamma çevrildi. Ocak, şubat, mart, nisan ayı enflasyonlunun açıklanmasıyla birlikte temmuz ayında emeklilerin alacağı zam oranı da ortaya çıkmaya başladı. İşte 4 aylık oran.

Google Haberlere Abone ol
Memur ve emeklinin zam oranı belli oldu. TÜİK nisan ayı enflasyonunu açıkladı, emekli ve memurun 4 aylık zam oranı ortaya çıktı. Emekli, memur ve memur emeklisi ne kadar zam alacak? - Resim: 1

Emeklilerin maaşlarına her yıl ocak ve temmuz aylarında zam yapılıyor. Emekliler son olarak 2022 Ocak ayında zam almıştı ve bu zam oranı da 25.47 olmuştu. Gözler her ay açıklanacak olan enflasyon rakamlarına çevrilmişken, emeklilerin temmuz ayı zam oranı da yavaş yavaş belli oluyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), bugün Nisan 2022 dönemine ilişkin tüketici enflasyon oranlarını açıkladı. Açıklanan rakamlar, beklentilerle paralel şekilde yıllık bazda uzun süredir görülmeyen bir rekorun kırıldığını gösterdi. Tüketici enflasyonu aylık bazda %7,25, yıllık bazdaysa %69,97 olarak açıklandı.