Meğer pirincin kurtlanmasını önlemek çok basitmiş: Yalnızca birkaç adet atmak yeterli. Pirinç kurtlanmadan nasıl saklanır?

Pirinç, çok çabuk kurtlanabilen bakliyatlardan biridir. Fakat pirincin kurtlanmasını önlemek için her evde bulunan bu ürün oldukça etkili! Bundan sonra her pirinç aldığınızda mutlaka deneyin. İşte pirincin kurtlanmasını önleyen tüyo

Google Haberlere Abone ol
Meğer pirincin kurtlanmasını önlemek çok basitmiş: Yalnızca birkaç adet atmak yeterli. Pirinç kurtlanmadan nasıl saklanır? - Resim: 1

Pirinç, Türk mutfağında önemli bir yere sahip olan bakliyatlar arasında yer alır. Çorbalarda, yemeklerde ve tatlılarda sıklıkla kullanılan pirinç, bazı durumlarda çabucak kurtlanabilir. Tıpkı diğer çoğu bakliyatlarda olduğu gibi pirincin de yanlış muhafaza edilmesi sonucu bu durum kaçınılmazdır.

Pirinç gibi bakliyatları serin ve kuru yerde saklamak önemlidir. Siz ne yaparsanız yapın, hangi önlemleri alırsanız alın bunlara rağmen pirinçleriniz hala kurtlanıyorsa bu etkili yöntem sayesinde bir daha asla kurtlanmayacak!

İşte pirincin kurtlanmasını önleyen etkili yöntem…