Meğer onlardan kurtulmak çok kolaymış: Göz altı morluklarından jet hızında kurtulmanın tüyosu belli oldu

Göz altı morlukları çoğu insanın ortak problemi. Genellikle uykusuzluktan ve stresten kaynaklanan bu durumun sebebi genetik de olabiliyor. Mutfaktaki doğal besinlerle göz altı morluklarından kurtulabilirsiniz.

Google Haberlere Abone ol
Meğer onlardan kurtulmak çok kolaymış: Göz altı morluklarından jet hızında kurtulmanın tüyosu belli oldu - Resim: 2

SÜT: İki adet pamuğa soğuk süt damlatın ve göz altlarına yerleştirin.

ÇAY POŞETİ: Göz altı morlukları için en bilinen çözüm çay poşetidir. İki siyah veya yeşil çay poşeti sıcak suda beş dakika bekletin. Daha sonra poşet çayların buzdolabında soğutun. Soğuk çay poşetlerini göz altlarınızda 15-20 dakika bekletin. İşlem bittikten sonra gözler soğuk suyla yıkayın.

ÇOCUKLARDA GÖZ ALTI MORLUKLARI NEDEN OLUR?

Bebeklerin ve çocukların gözlerinin altındaki deri ince ve hassas olduğundan kan damarları daha fazla görünür. Bebeğinizin gözlerinin altındaki koyu halkalar genetikten, gözlerini ovuşturmaktan ya da yorgunluktan kaynaklanabilir . Ayrıca soğuk algınlığı, grip veya kulak enfeksiyonu gibi küçük bir hastalık da geliştiriyor olabilirler. Çocuğunuzun gözlerinin altındaki koyu halkaların diğer nedenleri arasında dehidrasyon, horlama ve yaralanmalar yer alır. Çocuğunuzun gözlerinin altındaki koyu halkalardan endişeleniyorsanız çocuğunuzun sağlık uzmanıyla konuşun.

SIRADAKİ GALERİ

Çorbanın kesilmesini önleyen tüyo bulundu Çorbanın kesilmesini önleyen tüyo bulundu