Meclis devreye giriyor, emekliye promosyon müjdesi. Maaşını başka bankaya taşıyan emekliler dikkat. BDDK ve SGK devreye girdi, Meclis'te düzenleme yapılacak

Emekli promosyonlarıyla ilgili bankalar arasında rekabet sürerken, konunun yasal düzenleme altına alacağıyla ilgili haber geldi. milyonlarca emekli artık emekli maaşının taşınması ve aldığı promosyon ile ilgili sorun yaşamayacak. Bununla ilgili düzenleme Meclis'e geliyor. Peki bu düzenleme ile emekliler ne kazanacak?

Google Haberlere Abone ol
Meclis devreye giriyor, emekliye promosyon müjdesi. Maaşını başka bankaya taşıyan emekliler dikkat. BDDK ve SGK devreye girdi, Meclis'te düzenleme yapılacak - Resim: 1

Bankaların emekli maaş promosyon yarışı soluksuz sürerken, en çok şikayetlerin yasal düzenleme ile çözüleceği belirtildi. Bir süre önce Kabine toplantısında da  görüşülen emekli maaş promosyon uygulamasında vatandaşların yoğun şikayetleri tespit edilerek yasal düzenleme ile çözülecek.

Meclis’in açılması ile birlikte gündeme gelecek olan yasal düzenlemede en çok maaş blokesi sorunu üzerinde durularak bankaların sözleşme maddesinde yer alsa bile emekli maaşına bloke koymalarının önüne geçilecek.

Bankalar hiç bir kredi veya ödeme sorunu olmamasına rağmen daha önce verdiği cüzi rakam promosyonlardan dolayı bloke koyuyordu. Bu gerek SGK gerekse BDDK nezdinde yoğun şikayetlere neden oldu. 

Emekliler dikkat. Bu sorunla ilgili müjde geldi.... Bundan sonra