Marmara'yı bu pislik öldürüyor! Marmara Denizi Günü nedeniyle dalgıçlar denizde 'temizlik' yaptı: Bakın Marmara'nın dibinden neler çıktı... Otomobil lastiği, zincir, televizyon, oyuncak bebek...

Marmara Denizi'nde 2021'de yaşanan müsilaj kirliliğinden sonra ilan edilen 8 Haziran Marmara Denizi Günü dolayısıyla Ortaköy Meydanı'nda etkinlik düzenlendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) Marmara Denizi Günü kapsamında düzenlediği etkinlikte dalgıçlar, Ortaköy'de denizden atık çıkardı. Marmara'nın dibinden çıkarılan pislikler sergilendi.

Google Haberlere Abone ol
Marmara'yı bu pislik öldürüyor! Marmara Denizi Günü nedeniyle dalgıçlar denizde 'temizlik' yaptı: Bakın Marmara'nın dibinden neler çıktı... Otomobil lastiği, zincir, televizyon, oyuncak bebek... - Resim: 1

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) Marmara Denizi Günü kapsamında düzenlediği etkinlikte dalgıçlar, Ortaköy'de denizden atık çıkardı. Marmara Denizi'nde 2021'de yaşanan müsilaj kirliliğinden sonra ilan edilen 8 Haziran Marmara Denizi Günü dolayısıyla Ortaköy Meydanı'nda etkinlik düzenlendi.

Denize giren dalgıçlar, dipte yaptıkları aramada bardak, cam şişe, varil gibi atıkları sudan çıkardı. Etkinlikle ayrıca daha önce denizden çıkarılan motosiklet, telefon, bilgisayar, oyuncak bebek, boks eldiveni, bisiklet, yangın tüpü, kask, gaz maskesi gibi eşyalar da sergilendi. Öte yandan İBB iştiraklerinden İSTAÇ'a bağlı ekipler de İstanbulluları çevre kirliliğine karşı bilgilendirdi.


Kaynak: A.A