Mamak’ta köpeklere işkence iddiasına belediyeden açıklama geldi. Belediye barınağı gezdirdi "Bir algı yaratıldı. Bu algı, olay ile hiçbir şekilde bağdaşmamaktadır"

Mamak’ta köpeklere işkence iddiası hayvanseverleri sokağa dökmüş tüm ülke ayağa kalkmıştı. Vatandaşlar barınak önünde eylem yapıp barınağa girmek istemişlerdi. Mamak Belediyesi konuya ilişkin yaptığı açıklamada 'algı oluşturuldu' ifadelerini kullandı

Google Haberlere Abone ol
Mamak’ta köpeklere işkence iddiasına belediyeden açıklama geldi. Belediye barınağı gezdirdi "Bir algı yaratıldı. Bu algı, olay ile hiçbir şekilde bağdaşmamaktadır" - Resim: 1

Mamak Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri Müdürü Kevser Güney, bazı sokak köpeklerinin öldürüldüğüne ilişkin sosyal medyada bir haftayı aşkın süredir devam eden tartışmanın olayla hiçbir şekilde bağdaşmadığını söyledi.

Güney, Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Geçici Bakım Merkezi'nde yaptığı açıklamada, tesisin kapasitesi, çalışanları ve hayvan sayılarıyla ilgili bilgi verdi.

Geçen hafta belediyenin tesisiyle ilgili sosyal medyada bir algı operasyonuyla karşı karşıya kaldıklarını belirten Güney, yaşanan talihsiz bir olayın tamamen yanlış aksettirilerek farklı yöne çekildiğini anlattı.

Sabah saatlerinde çözüm merkezine bir sokak köpeğinin trafik kazası sonucu öldüğü bilgisinin ulaştığını aktaran Güney, hayvanı araca alarak bölgeden uzaklaştırdıklarını ifade etti.

Güney, ekiplerin aynı zaman diliminde daha önce planlanan saha çalışması için Ege Mahallesi'ne gidip bazı saldırgan köpeklerin yerlerine ilişkin bilgi almaya çalıştığını dile getirerek şöyle devam etti:

"Çalışma yapıldığı esnada takviye ekibe ihtiyaç olduğu için arkadaşlarımızı hızlı bir şekilde mahalleye çağırdık. Bir vatandaşın evinin olduğu sokakta çalışma yapılırken, kendisi çalışanlarımıza müdahale ederek kamuya ait aracımızın kapaklarını izinsiz ve zorla açmıştır. Ekip çalışanlarını tehdit ederek iftirada bulunduğu görülmüş olup, anestezi süreci devam eden köpekleri aracın içinden çıkartarak yere atmıştır. 'Belediye köpekleri öldürüyor' diye telefonuna çekim yaparak ve personelimizi de izinsiz çekerek sosyal medya hesaplarına yaymıştır. Benim de içinde bulunduğum aracın camlarını yumruklayarak saldırgan tavır sergilemiştir."

Kaynak: A.A