Malatya'da güçlendirme yapılan okullar da yıkılmış: 2020 yılında çalışma yapılan Şehit Yarbay Songül Yakut İlkokulu ve ortaokulu yerle bir olduğu ortaya çıktı

Kahramanmaraş merkezli depremin hasar verdiği Malatya'da geçtiğimiz yıllarda güçlendirme çalışması yapılan okulların yerle bir olduğu, bir lisenin de hasar aldığı ortaya çıktı. Okulun ikinci depremde yıkıldığını söyleyen bir vatandaş, "O gün kar yağmasaydı öğrencilerimiz okula gelecekti. Bir afet yıktı başka bir afet öğrencilerimizi kurtardı" ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol
Malatya'da güçlendirme yapılan okullar da yıkılmış: 2020 yılında çalışma yapılan Şehit Yarbay Songül Yakut İlkokulu ve ortaokulu yerle bir olduğu ortaya çıktı - Resim: 1

Malatya'da geçtiğimiz yıllarda güçlendirme çalışması yapılan Şehit Yarbay Songül Yakut İlkokulu ve ortaokulu yerle bir olurken yakınındaki Ören Anadolu Lisesi’nde ise hasar meydana geldi.

Malatya'da deprem sonrası yıkılan yerlerden birisi de Akçadağ İlçesi Ören Mahallesi'nde bulunan okullar oldu. 2020 yılında çalışma yapılmasına rağmen Şehit Yarbay Songül Yakut İlkokulu ve ortaokulu yerle bir olurken çalışma yapılan bir diğer okul Ören Anadolu Lisesi'nde ise hasar meydana geldi.


Kaynak: DHA