Lokanta ustalarının meslek sırrı ortaya çıktı: Köfteye lezzet katan tüyo belli oldu

Lokanta ustaları köfte yaparken kıymayı meğer iki kez çektiriyormuş ve bu yüzden de köfte çok daha lezzetli oluyormuş...

Google Haberlere Abone ol
Lokanta ustalarının meslek sırrı ortaya çıktı: Köfteye lezzet katan tüyo belli oldu - Resim: 1

Köfte yediden yetmişe herkesin severek yediği yemeklerin başında gelir. Hele bir de anne eli değdiyse tadından yenmez! Bu püf noktaları ile siz de annenizin yapmış olduğu köftelerin lezzetini yakalayabilirsiniz.

Kullanacağınız kıymanızın orta yağlı olması köftenizin kuru olmaması demektir. Kıymayı orta yağlı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Dilerseniz damak zevkinize göre dana ve kuzu kıymayı karıştırabilirsiniz. Kıymanızı satın alırken mutlaka aldığınız yerden iki defa çektirmesini rica edin.

1. Doğru Kıyma Seçimi:

Köfte yapmak için kıyma seçimi çok önemlidir. Genellikle yağ oranı yüksek olan dana, kuzu veya kırmızı et kıyması kullanılır. Kıyma seçerken, taze ve kaliteli bir kıyma tercih etmelisiniz.

2. Baharatları Dozunda Kullanın:

Köfte yaparken baharatlar, lezzetini artırmak için kullanılır. Ancak, baharatları dozunda kullanmak önemlidir. Fazla baharat, köftenin tadını bozabilir. Klasik köfte baharatları arasında tuz, karabiber, kimyon ve pul biber yer alır.