Lionel Messi o rekoru kırabilecek mi? Messi gözünü Dünya Kupası rekoruna dikti! Arjantin yarı finale çıkarsa Alman Matthaeus'a ait rekoru ele geçirecek!

Dünyaca ünlü Arjantinli yıldız futbolcu Lionel Messi, 2022 FIFA Dünya Kupası'nda Alman Lothar Matthaeus'a ait turnuva tarihinin en çok maç oynama rekorunu kırmaya çalışacak. Alman Matthaeus, İtalyan Buffon, Meksikalı Carbajal ve Meksikalı Marquez 5'er kezle Dünya Kupası'na en çok katılan oyuncular oldu. Dünya Kupası tarihinde en çok sahada kalan futbolcu, 2 bin 220 dakikayla İtalyan Paolo Maldini.

Google Haberlere Abone ol
Lionel Messi o rekoru kırabilecek mi? Messi gözünü Dünya Kupası rekoruna dikti! Arjantin yarı finale çıkarsa Alman  Matthaeus'a ait rekoru ele geçirecek! - Resim: 1

Messi, Arjantin'in Katar'da yarı finale çıkması halinde tüm karşılaşmalarda görev alırsa Dünya Kupası'nda en çok maç oynayan futbolcu rekorunun yeni sahibi olacak.

Şu ana kadar 4 Dünya Kupası'nda 19 karşılaşmaya çıkan Messi, Arjantin ile yarı final görmesi durumunda Matthaeus'un rekorunu egale edecek. Messi, takımıyla oynayacağı olası bir final veya üçüncülük maçıyla da rekoru uzun süredir elinde tutan Alman futbolcuyu geride bırakacak.

Kaynak: A.A