LinkedIn açıkladı: Son 5 yılın en fazla talep gören meslekleri belli oldu

İş dünyasının popüler uygulaması LinkedIn, son 5 yılın en fazla talep gören mesleklerini açıkladı. Listeye oyun sektörü damgasını vurdu. İşte o meslekler...

Google Haberlere Abone ol
LinkedIn açıkladı: Son 5 yılın en fazla talep gören meslekleri belli oldu - Resim: 1

Game Designer (Oyun Geliştiricisi)

Oyun tasarımcıları, oyun konsolları, bilgisayarlar, telefonlar ve tabletler gibi dijital ortamlarda oynanan oyunlarda olay örgüsü, karakterler ve görsel tasarımlar gibi çeşitli unsurları oluşturmaktan sorumludur.

Blockchain Developer (Blokzincir Geliştiricisi)

Blokzincir geliştiricileri; kripto para birimleri, akıllı sözleşmeler ve daha birçok araç geliştirmek amacıyla çeşitli programlama dillerini kullanarak blokzincir teknolojisine dayalı yazılımlar oluştururlar.

Growth Specialist (Büyüme Uzmanı)

Büyüme uzmanları, hizmet verdikleri şirketin büyümesine ve gelirini artırmasına yardımcı olmak için pazarlama ve ürün geliştirme ekipleriyle işbirliği yaparak yeni pazar ve müşteri fırsatlarını belirler.

Robotics Engineer (Robotik Mühendisi)

Robotik mühendisleri, imalat başta olmak üzere birçok endüstride kullanılan robotların ve robotik sistemlerin tasarlanması, geliştirilmesi ve yapılandırılmasından sorumludur. Ayrıca bu sistemleri test etmek için yazılım sistemleri de oluştururlar.


Etiketler LinkedIn meslek