Kuyruk oluşturacak rekor promosyonu açıkladılar. Yapı Kredi solladı geçti, emekli promosyonunda aralık rüzgarı. Yapı Kredi emekli promosyonu ne kadar?

Geçim sıkıntısı yaşayan emeklilerin maddi durumunu bir nebze olsun rahatlatacak banka promosyonlarında yeni gelişme. Kasım ayında başlayan emekli banka promosyonların aralık ayı için güncellendi ve rekor promosyon ödemesi devam ediyor. Yapı Kredi de yüksek promosyon için rakam güncelledi. İşte yeni rakam.

Google Haberlere Abone ol
Kuyruk oluşturacak rekor promosyonu açıkladılar. Yapı Kredi solladı geçti, emekli promosyonunda aralık rüzgarı. Yapı Kredi emekli promosyonu ne kadar? - Resim: 1

Bütün özel bankalar 1 Kasım itibariyle yaptıkları yeni kampanyayla birlikte en yüksek promosyonu en yüksem maaşa vermeye başladılar. Önceden maaşı 7 bin liraya kadar olan herkese 7 bin lira üzeri promosyon ödeniyordu.

Ancak bankalar ekim ayından itibaren bu uygulamaya son verdi ve bundan sonra maaşları 10 bin liranın üzerinde olanlara yüksek promosyon verme kararı aldı.

Yapı Kredi de benzer bir uygulamaya gitti ancak hala yan ödemelerle en yüksek promosyonu veren bankalar arasında oldu. Yapı Kredi, 1 Kasım'dan itibaren geçerli olmak üzere yeni bir kampanya başlattı.

Buna göre en yüksek emekli maaşına banka 7 bin lira promosyon veriyor. Bunun yanında ayrıca her bir emekli yakınını getirene de kişi başı 250 TL veriyor. Bu da 10 kişiyle sınırlı.

Banka ayrıca maaşını bankaya getirip iki adet otomatik fatura talimatı veren emekliye 60 gün içinde 200 TL ve 31.12.2022'ye kadar yapacakları toplam 500 TL harcama sonrasında da ek 300 TL nakit promosyon almaya hak kazanacaklar.

Banka böylece emekli maaşını bankaya getirenlere toplamda 7 bin 750 lira promosyon ücreti verme kararı aldı. Ancak bu rakam 10 bin liraya kadar çıkabiliyor. Çünkü emeklinin emekli yakın getirme hakkı 10 kişiyle sınırlı. Yani bir emekli, bankaya 10 yakınını getirirse toplamda 2500 liralık bir promosyon ödemesi alacak.