Kuru inciri zeytinyağında bekletin: Her sabah aç karna yiyince her derde deva oluyor. Zeytinyağlı kuru incir kürü neye yarar?

Tıbbın babası olarak bilinen İbn-i Sina’nın yüzyıllar öncesinden önerdiği şifalı reçete ortaya çıktı. Kurutulmuş meyvelerin en şifalısı olan incir, zeytinyağıyla buluştuğunda ortaya tam bir sağlık deposu çıkıyor. İşte zeytinyağlı kuru incirin mucizevi faydaları ve tarifi

Google Haberlere Abone ol
Kuru inciri zeytinyağında bekletin: Her sabah aç karna yiyince her derde deva oluyor. Zeytinyağlı kuru incir kürü neye yarar? - Resim: 1

İncir, sağlığımız için en faydalı ve en lezzetli meyvelerden biridir. Kuru incir; bağırsak sağlığını destekler, tokluk hissi sağlar, kan basıncını dengeler ve kemik ve diş sağlığını korur. Bunlar kuru incirin faydalarından yalnızca birkaçıdır.

Her derde deva olan kuru incir zeytinyağıyla bir araya geldiğinde, tahmin bile edemeyeceğiniz bir dizi sağlık yararını beraberinde getiriyor. Zeytinyağlı kuru incir, sağlığımız için bir dizi şifa sunan en faydalı kürlerin başında yer alıyor.

İşte zeytinyağlı kuru incirin mucizevi faydaları…