Kuru fasulyenin gazını almak için beklemenize gerek yok! Haşlarken içine bir tane atarsanız…

Ülkemizde en çok sevilen yemeklerden biri olan kuru fasulye, hemen herkes için vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Özellikle yanında pilavla çok güzel bir ikili olan kuru fasulye, ne yazık ki gazlı bir besin. Bu nedenle kuru fasulyenin gazını almak için çeşitli metotlar deneniyor. Özellikle kuru fasulyede yaşanan gaz sorunu birçok kişinin uzak durmasına neden olurken, artık bunun için beklemenize gerek yok. Kuru fasulyeyi haşlarken içerisine bir tane atmanız yeterli!

Google Haberlere Abone ol
Kuru fasulyenin gazını almak için beklemenize gerek yok! Haşlarken içine bir tane atarsanız… - Resim: 1

Bitkisel protein kaynaklarından biri olan kuru fasulyeyi tüketirken kullandığınız metotlar, içerisine eklenen baharatlar ve birkaç püf noktası yaşanma ihtimali olan gaz problemine karşı önemli bir koruyucu olabilir. İşte kuru fasulyenin gaz ihtimalini ortadan kaldıran o yöntem…

KURU FASULYE NEDEN GAZ YAPAR?

Baklagillerin en sevilen türlerinden biri olan kuru fasulye sevildiği kadar aynı zamanda sağlık probleminin yaşanmasına neden olabilir. Bu gaz probleminin ortaya çıkmasındaki en büyük sebep, kuru fasulyede bulunan oligosakkarit adlı şeker molekülüdür.

Oligosakkarit, bağırsak ve midede sindirelemeyecek kadar büyük boyutta olması nedeniyle sindirim sisteminde çeşitli sorunlara neden oluyor. Düzensiz çalışmaya, bağırsaklarda ve midede gaz birikimine neden olan bu molekülü ortadan kaldırmak ise gaz yapan sebebi de bitirmek anlamına geliyor.