Kulislerde seçim iddiaları. Emekli ikramiyelerine büyük zam yapılacak, asgari ücret, memur ve emekli maaşlarına yüzde 20 zam geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları sonrası seçimin 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacağı ön görülürken Ankara'daki kulislerde seçim öncesi zam hazırlığı yapıldığı konuşuluyor. Kısa Dalga'daki köşesinde bir yazı kaleme alan Mehmet Çetingüleç, kulislerde konuşulanları yazdı. Çetingüleç'e göre seçimler öncesi büyük bir zam dalgası geliyor. Asgari ücrete, memur ve emeklilere ek zam yapılacak. Emekli ikramiyeleri ise uçacak!

Google Haberlere Abone ol
Kulislerde seçim iddiaları. Emekli ikramiyelerine büyük zam yapılacak, asgari ücret, memur ve emekli maaşlarına yüzde 20 zam geliyor - Resim: 1

14 Mayıs'ta yapılacağı ön görülen seçimler öncesi Ankara kulisleri de hareketlendi. Kısa Dalga'dan Mehmet Çetingüleç, Ankara'da seçim kulislerini köşesinde yazdı.

Çetingüleç'in yazısına göre emekli ikramiyelerinden asgari ücret ve memur emekli maaşlarına kadar adeta bir ek zam yağmuru gelecek.

Çetingüleç; iktidar partilerinin oy oranlarının düşmesine paralel olarak zam oranlarının da yükseleceğini iddia etti. Çetingüleç'in yazısından dikkat çeken bölümler şöyle:

"İktidar olası 14 Mayıs genel seçimlerine emekli ikramiyesini artırıp maaşlara ek zam yaparak gitmeyi planlıyor.
Ankara'da konuşulan "ham bilgi" şöyle:

Emeklilerin halen 1100 lira olan ikramiyeleri 2 bin 500-3 bin lira aralığında bir rakama yükseltilecek.