Kral Charles taç giyme töreni ne zaman? Kral III. Charles için düzenlenecek taç giyme töreni tarihindeki Kraliçe Elizabeth detayı

Kraliçe 2. Elizabeth'in cenazesi sonrası gözler Kral III. Charles'ın taç giyme törenine çevrildi. İngiliz medyası taç giyme töreni hakkında Kral Charles'ın görüşlerini paylaştığına dikkat çekerek tarih konusunda ise önemli bir tahminde bulundu. Kral III. Charles'ın taç giyme töreni tarih seçimindeki Kraliçe Elizabeth detayı dikkat çekti.

Google Haberlere Abone ol
Kral Charles taç giyme töreni ne zaman? Kral III. Charles için düzenlenecek taç giyme töreni tarihindeki Kraliçe Elizabeth detayı - Resim: 1

İngiltere'nin yeni hükümdarı Kral III. Charles'in taç giyme töreni en çok merak edilen konu haline geldi. Monarşinin nasıl devam edeceğini gösterme konusunda çok hevesli olduğu iddia edilen Kral Charles'ın taç giyme tören tarihi hakkında İngiliz basını önemli bir iddia ortaya attı. İngiliz kaynaklarına göre Kral III. Charles, taç giyme törenini annesi Elizabeth'in taç giymesinin 70. yıl dönümüne denk gelen 2 Haziran tarihinde yapmayı planladığı iddia edildi.

Kraliçe II. Elizabeth, taç giyme töreni hazırlıklarına Şubat 1952'de başlamıştı. Kraliçe olarak taç giymesi, tahta oturmasından tam 16 ay sonra 2 Haziran 1953 tarihinde gerçekleşmişti. İngiliz Daily Mail gazetesinde yayınlanan habere göre Kral III. Charles, taç giyme töreninin, Kraliçe Elizabeth'in törenine göre çok daha ekonomik olması bekleniyor. 

Kaynak: Medyatava