Kiracıların büyük sevinci kısa sürdü. Yargıtay'dan yalanlama geldi. Yüzde 25'ten fazla zam yapan kiracı para iadesi alacaktı. Konut ve iş yeri zammıyla ilgili gerçeği Candaş Tolga Işık açıkladı

Fahiş kira isteyen ev sahiplerine karşı kiracıları sevindiren bir kararın Yargıtay'dan geldiği iddia edilmişti. Habere göre yüzde 25'ten fazla zam yapan kiracı para iadesi alacaktı. İşte o haberle ilgili gazeteci Candaş Tolga Işık'tan kiracıları hüsrana uğratacak açıklama geldi.

Google Haberlere Abone ol
Kiracıların büyük sevinci kısa sürdü. Yargıtay'dan yalanlama geldi. Yüzde 25'ten fazla zam yapan kiracı para iadesi alacaktı. Konut ve iş yeri zammıyla ilgili gerçeği Candaş Tolga Işık açıkladı - Resim: 1

Konutta kira artışını yüzde 25 ile sınırlayan yasa yürürlükte ancak bu durum kiracı ve ev sahiplerinin tartışmalarına son vermedi. Yüzde 25'ten fazlasını vermek istemeyen kiracılar soluğu mahkemelerde arıyor.

Bu konuda Yargıtay’dan da kiracıları ve ev sahiplerini ilgilendiren önemli bir karar geldiği yönünde haberler yapıldı. 

CNN Türk’ten muhabir Buse Deviren ve kameraman Caner Emre Kınacı’nın haberinde, yüzde 25’lik kanuni artış talebi olan kira bedelinin fazlasını ödediği takdirde geriye dönük olarak fazlasını talep edebileceği iddia ediliyordu.