Kimse bu açıklamayı beklemiyordu. İslam Memiş'ten bomba açıklama geldi. Bunu yapan daha çok kazanacak dedi, gram altının alternatifini açıkladı. '500 milyon adet piyasaya sürüldü'

Yatırım yapmak isteyip de kafa karışıklığı yaşayanlar için Darphane’den çok kritik bir hamle geldi. Fiziki olarak da teslim alınabilecek Altın Sertifikaları, Borsa İstanbul Pay Piyasası Emtia Pazarı’nda işlem görmeye başladı. Piyasa uzmanı ünlü isim İslam Memiş, bu yatırım aracının gram altına alternatif olduğunu ifade ederek, “Alım-satım makas aralığı yüzde 5. Bankalar gibi değil” uyarısında bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Kimse bu açıklamayı beklemiyordu. İslam Memiş'ten bomba açıklama geldi. Bunu yapan daha çok kazanacak dedi, gram altının alternatifini açıkladı. '500 milyon adet piyasaya sürüldü' - Resim: 1

Darphane Altın Sertifikaları Borsa İstanbul Pay Piyasası Emtia Pazarı’nda işlem görmeye başladı. Yatırımcılar için alternatif bir yatırım aracı olması hedeflenen yeni uygulama ile emtia sertifikası karşılığındaki altınları fiziki olarak teslim almak da mümkün. Son dönemde müthiş bir çıkış yakalayarak yükselişe geçen altın fiyatları yatırımcılar tarafından merak ediliyor. Bu anlamda “altın fiyatları yükselecek mi, düşecek mi?” sorusunun yanında, yeni yatırım yapmak isteyenler için ekonomistlerin açıklamaları dikkatle takip ediliyor.

Bu kapsamda Son dönemde altın ve doları olanların ne diyeceğine kulak kesildiği para piyasaları uzmanı İslam Memiş'ten yatırımcıyı şaşırtacak açıklamalar geldi. İslam Memiş, bu kez altından daha çok kazandırır diyerek, yeni bir yatırım aracına dikkat çekti.