Kemerleri bağlayın dolar uçuşa geçiyor. Dolar 25 TL için İslam Memiş tarih verdi. Borsa İstanbul, Bitcoin ve dolar ne olacak?

Dolar kuru uzun zamandır belirli bir seviyede ve stabil gidiyor. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, doların yakın zamanda 24-25 lirayı göreceğini açıkladı ve bunun için de tarih verdi. Memiş'e göre borsada da düzeltmeler olacak ve Memiş, Bitcoin için de bir seviye açıklayıp tarih verdi.

Google Haberlere Abone ol
Kemerleri bağlayın dolar uçuşa geçiyor. Dolar 25 TL için İslam Memiş tarih verdi. Borsa İstanbul, Bitcoin ve dolar ne olacak? - Resim: 1

Medyatava TV'nin konuğu olan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten dolar, kripto para ve Borsa İstanbul için çok önemli uyarılar geldi...

İşte İslam Memiş'in açıklamaları...

Evet piyasalarda biraz daha dalgalı seyir var ve belirsizlik fiyatlamalar var, bu da yatırımcıların aslında yatırım araçlarında acaba hangi yatırım araçlarını tavsiye edebiliriz veya hangi yatırım araçları kazandırır noktasında, yükselenler düşer mi düşenler yükselir mi gibi çok sorular gelmeye başladı yatırımcılarda. Dilerseniz borsa tarafından yavaş yavaş yorumlamaya başlayalım; borsa tarafında dalgalı bir seyire yıllık bazda odaklanmak gerekiyor yani ne dip seviyeler ne de zirve seviyeler görüldü, olaya böyle bakmak lazım.

Yatırımcılar genelde yıllık ve uzun vadeli bir yatırım aracı olarak bu Piyasayı görmesi lazım genelde kumar piyasası olarak görmemesi gerekiyor, kredili işlem yapmaması gerekiyor, hisselerini mutlaka çeşitlendirilmesi gerekiyor. Eğer bu tedbirleri aldıktan sonra uzun vadeli bir yatırımcıysa, borsa tarafında bir zarar etme olasılığı çok zayıf ancak beklediğimiz seviyeler var, mesela yıl içerisinde 4400 puan seviyesinin dip seviyesi 6.500 puan seviyesinin zirve seviyesi olarak takip edeceğiz ve bugünkü seviyeleri gözünde bulundurduğumuz zaman da tam böyle orta noktadayız.

Yani kırılma noktası yukarı yönlü de olacak, aşağı yönlü de olacak ve dalgalı seviyede bu fiyatlamalar devam edecek diye tahmin ediyorum.

Satış noktasında son bir hamle daha gelebilir buna dikkat çekmek istiyorum çünkü aşağıda biraz daha alanı var, düzeltme alanı var. Teknik olarak bir düzeltmeye ihtiyacı olduğu için düşüşler mutlaka yatırımcılar tarafından değerlendirilebilir.