Kemal Kılıçdaroğlu'nun sır sözlerini açıkladı. Nagehan Alçı'dan CHP kulislerini sarsacak açıklama. Kılıçdaroğlu'nun istifa etmeyeceğini iddia etti ve Erdoğan'la ilgili sözlerini açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında seçimi kaybeden CHP Genel Başkanı kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili çok dikkat çeken bir paylaşımda bulunan gazeteci Nagehan Alçı, Kılıçdaroğlu'nun 2024'teki yerel seçimlere kadar CHP'nin başından ayrılmak istemediğini belirtti ve kurmaylarına verdiği mesajı açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Kemal Kılıçdaroğlu'nun sır sözlerini açıkladı. Nagehan Alçı'dan CHP kulislerini sarsacak açıklama. Kılıçdaroğlu'nun istifa etmeyeceğini iddia etti ve Erdoğan'la ilgili sözlerini açıkladı - Resim: 1

Türkiye, 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde cumhurbaşkanlığı seçimlerini yaptı. Seçimlerin birinci turunda hiç bir aday yüzde 51'i geçemedi ve seçimler ikinci tura kaldı. 

İkinci tur seçimleri 28 Mayıs Pazar günü yapıldı ve Recep Tayyip Erdoğan, oyların yüzde 52'sinden biraz fazlasını alarak yeniden cumhurbaşkanı oldu.

Millet İttifakı, parlamento çoğunluğunu alamadığı gibi cumhurbaşkanlığı seçimlerini de kaybetti. Millet İttifakı adayı Kemal Kılçdaroğlu'nun durumu da CHP içinde tartışmaya açıldı. 

Peki Kemal Kılıçdaroğlu bundan sonra ne yapacak?

İşte Nagehan Alçı'nın sosyal medya üzerinden yaptığı bununla ilgili dikkat çeken açıklamaları:

Büyük bir ihtimalle Kılıçdaroğlu da CHP geleneğine uyacak. Gördüğüm kadarıyla Kemal Bey 2024 yerel seçimlerine kadar CHP Genel Başkanlığı'ndan ayrılmayı düşünmüyor. Hatta 2028’e kadar koltuğunda kalmayı tasarlıyor.