Karton bardaklardaki tehlike! Duyunca kullanmayı bırakacaksınız! Uzman Doktor açıkladı...

Soğuk havaların vazgeçilmezi çayı kahveyi içtiğimiz karton bardaklar göründüğü kadar masum mu? Basit bir yapıya sahip olduğunu düşündüğümüz karton bardakların bileşenlerini öğrendiğinizde kullanmayı bırakmak isteyeceksiniz.

Google Haberlere Abone ol
Karton bardaklardaki tehlike! Duyunca kullanmayı bırakacaksınız! Uzman Doktor açıkladı... - Resim: 3

Erciyes CNN Turk'e verdiği bilgilerine "Mikro plastiklerin vücudumuza çok zararlı olduğunu biliyoruz. Özellikle içinde bir sıcak yiyecek ve içecek olduğu zaman, bu yiyecek ve içeceğe nüfus ettiğini, bunu bünyemize aldığımızı, bunun arkasından da hormonlarla ilgili olumsuz etkisi olduğunu, östrojen gibi bir etki gösterdiğini, üreme hormonlarına etkisi olduğunu, insülin hormonuna etkisi olduğunu ve bunun arkasından obeziteye, diyabete sebep olduğunu bağışıklık sistemini etkilediğini biliyoruz.

Tabi ki biz ağır metallerin hemen etkisini görmüyoruz. Akut bir hastalık olarak ortaya çıkmıyor ama sinsi sinsi ilerleyerek zamanla daha da birikerek uzun vadede kanser gibi kronik hastalıkların yanı sıra bağışıklık sistemimizi de olumsuz yönde etkileyerek vücudumuzda kendi organlarımıza antikor üretmemizi, örneğin haşimato tiroiditi dediğimiz bir hastalık var. Bu tamamen bağışıklık sistemini yanlış işleyip kendi tiroit hormonuna karşı antikor oluşturmasıyla oluyor." sözleriyle devam etti. 

SIRADAKİ GALERİ

Bu burçlardan birine sahipsen çok şanslısın Bu burçlardan birine sahipsen çok şanslısın