Japonların büyük sırrı ortaya çıktı. Günde bir bardak için

Japon bilim insanların mucizevi sırrı ortaya çıktı. Orta Asya'dan beri bir çok alanda kullanılan sarımsağın çayının da inanılmaz bir faydasının olduğu belirlendi. Eczanelerde de satılan bu çayı evde de yapıp günde bir bardak içebilirsiniz. İşte bu çayın faydaları...

Google Haberlere Abone ol
Japonların büyük sırrı ortaya çıktı. Günde bir bardak için - Resim: 1

Sarımsak Orta Asya'dan beri kullanılan uzun ömürlü bir bitkidir. Tarihçiler Mısırlı, Yunan, Romalı, Çinli, Japon ve Kızılderililerin sarımsağı tıbbi tedavi amacıyla asırlar boyu kullandığına inanırlar. Peki sarımsak çayının faydaları nelerdir? Sarımsak çayı tarifi, adım adım yapılışı... 

Sarımsak A, B, C ve sülfür bileşenleri, allicin ve çeşitli antioksidan içeriği sayesinde sağlığımız için oldukça faydalıdır.

Sarımsak, sarımsak tozu, sarımsak yağı, kuru veya taze olarak tüketilebilir.

Sarımsak çayının en yaygın malzemeleri limon, bal ve sarımsaktır. Ancak farklı malzemelerle de sarımsak çayı yapılabilir.

Japon bilim insanlarının da önerdiği sarımsak çayı İçeriğindeki zengin vitamin ve mineraller, antioksidan özelliği ve her derde şifa özelliği ile karşımıza çıkıyor.

Evde Sarımsak Çayı tarifi

Sarımsak çayını poşet çay olarak internette ve marketlerde bulabilirsiniz. Ancak bu çayın malzemeri markette kolayca bulunabileceğinden evde yapımı da mümkündür.

Malzemeler:

3-4 diş sarımsak

1/2 fincan limon suyu

1/2 fincan bal

Demliği 3 fincan su ile doldurun. Soyulmuş ve ortadan ikiye ayrılmış sarımsakları ekleyin. Suyu kaynatın. Ateşten aldıktan sonra içine limon suyu ve bal ekleyin. İçerisindeki sarımsağı aldıktan sonra ılık şekilde servis edin. Daha sonra ısıtmak üzere saklayabilirsiniz.

Sarımsak çayını farklı tariflerle de demleyebilirsiniz. Örneğin tatlandırmak için içine zencefil veya başka sevdiğiniz herhangi bir bitkiyi ekleyebilirsiniz.