İstanbulkart sahipleri dikkat. Kullanıma kapatılıyor. İBB'den duyuru geldi, kişiselleştirme için son tarih verildi. 31 Aralık'tan sonra İstanbulkart sahipleri...

İstanbulkart sahiplerini ilgilendiren duyuru yapıldı. Neredeyse her alanda kullanıma sahip olan İstanbulkart’lar kişiye özel hale geliyor. İstanbulkart’ı olup da kişiselleştirmeyenlerin belirlenen tarihte kullanıma kapatılacağı belirtildi. Öte yandan kartlarını kişiselleştirmeyenler ücretsiz binemeyecek.

Google Haberlere Abone ol
İstanbulkart sahipleri dikkat. Kullanıma kapatılıyor. İBB'den duyuru geldi, kişiselleştirme için son tarih verildi. 31 Aralık'tan sonra İstanbulkart sahipleri... - Resim: 3

Nasıl kişiselleştirilir?

İstanbulkart Mobil’e giriş yapılarak ana sayfadan ‘kart ekle’ alanındaki yönlendirmeler takip edilerek ya da www.bireysel.istanbulkart.istanbul adresinde gerekli bilgiler doldurularak kartlar kişiselleştirilebilir. İstanbulkart Mobil ya da internet üzerinden yapmak istemeyen kullanıcılar ise 153’ü arayarak kartlarını kişiselleştirebilir.

29 Ekim itibarıyla özel günlerde sunulan ücretsiz geçiş hakkından yalnızca kişiselleştirilmiş kart sahipleri faydalanabilecek. 18 Temmuz 2022 tarihinden sonra satın alınan kartlar kişiselleştirildiğinde ilk geçiş ödemesinden sonra 7,67 lira iade ediliyor.

1 Eylül’de başlayan kampanya ile daha önce market alışverişini İstanbulkart ile yapmamış olan kullanıcılara 150 liralık market alışverişlerinin 30 lirası iade ediliyor. Starbucks Mobil hesabına İstanbulkart’ı ile 50 lira yükleyen kullanıcılara 10 lira nakit iadesi yapılıyor. Beltur’da kendisine özel İstanbulkart’ı ile ödeme yapan kullanıcıların ödeme yaptıkları tutarın yüzde 10’u iade ediliyor.

SIRADAKİ GALERİ

İstanbul için kritik uyarı! İstanbul için kritik uyarı!