İstanbulkart sahipleri dikkat. Kullanıma kapatılıyor. İBB'den duyuru geldi, kişiselleştirme için son tarih verildi. 31 Aralık'tan sonra İstanbulkart sahipleri...

İstanbulkart sahiplerini ilgilendiren duyuru yapıldı. Neredeyse her alanda kullanıma sahip olan İstanbulkart’lar kişiye özel hale geliyor. İstanbulkart’ı olup da kişiselleştirmeyenlerin belirlenen tarihte kullanıma kapatılacağı belirtildi. Öte yandan kartlarını kişiselleştirmeyenler ücretsiz binemeyecek.

Google Haberlere Abone ol
İstanbulkart sahipleri dikkat. Kullanıma kapatılıyor. İBB'den duyuru geldi, kişiselleştirme için son tarih verildi. 31 Aralık'tan sonra İstanbulkart sahipleri... - Resim: 1

İstanbulkart’ı olanların kartlarını kişiselelleştirmesi gerekiyor. İBB, vatandaşlara uyarıda bulundu. Yapılan açıklamada, resmi tatil ve bayramlarda ücretsiz ulaşım hakkından sadece kişiselleştirilmiş İstanbulkart kullanıcıları yararlanabileceğini vurguladı.

EKİM AYINDAN İTİBAREN GEÇERLİ

İstanbul’da ekim ayı itibariyle resmi tatillerde ve bayramlarda ücretsiz ulaşım hakkından sadece kişiselleştirilmiş İstanbulkart sahipleri faydalanabilecek. Turist ve göçmenler 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı itibarıyla ücretsiz ulaşım hakkını kullanamayacak.

Birçok ödeme noktasında banka kartı gibi de kullanılan İstanbulkart’larının anonim (üzerinde isim yazmayan) özelliğinin ortadan kalkmasıyla kartlar kişiye özel hale geliyor. Kişiselleştirme sistemini hayata geçirmek için İstanbulkart Mobil uygulaması veya kisisellestirme.istanbulkart.istanbul web adresinden kayıt olunabiliyor. İstanbul’da birçok kampanyadan da sadece kişiselleştirilmiş İstanbulkart sahipleri yararlanabiliyor. 31 Aralık 2022 tarihi itibarıyla anonim tüm İstanbulkart’ların kullanımına son verilecek.