İstanbul donacak. Kış İstanbul'a geri dönüyor. Tahminleriyle ünlü meteoroloji uzmanı tarih vererek uyardı: İstanbullular o günlere dikkat

Hava sıcaklıkları bir anda 4 derece birden düştü. Herkes kış geri mi dönüyor diye birbirine sorarken tahminleriyle ünlü meteoroloji uzmanı Kerem Ökten'den İstanbul için uyarı geldi. Kerem Ökten, hem tarih verdi hem de uyardı: Salı günü sağanak yağış geliyor, çarşamba günü ise donacağız.

Google Haberlere Abone ol
İstanbul donacak. Kış İstanbul'a geri dönüyor. Tahminleriyle ünlü meteoroloji uzmanı tarih vererek uyardı: İstanbullular o günlere dikkat - Resim: 1

Hava sıcaklıkları özellikle İstanbul'da bir anda 3-4 derece birden düştü. İstanbullular birbirlerine "Kar yeniden yağacak mı" sorusunu sorarken tahminleriyle ünlü meteoroloji uzmanı Kerem Ökten sosyal medya hesabından hem tarih verdi hem de uyardı.

Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda özellikle salı gününe dikkat çekti. Büyük bir fırtına geldiğini söyleyen Kerem Ökten paylaşımına bir de harita ekledi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise yaptığı son değerlendirmelerde ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Ordu, Tokat, Niğde, Kayseri, Sivas ve Edirne çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinin yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği açıklamasında bulundu.