İslam Memiş'ten yatırımcıya uyarı: Uzak durun. İşte altın fiyatlarında son durum! Gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın...

Altın fiyatlarında hareketlilik sürüyor. Gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın ve cumhuriyet altın fiyatlarında değişimler yaşanıyor. Gram altın tahminleriyle adından söz ettiren İslam Memiş, tarih vererek hem dolar hem de gram altın yatırımı konusunda uyarı yaptı.

Google Haberlere Abone ol
İslam Memiş'ten yatırımcıya uyarı: Uzak durun. İşte altın fiyatlarında son durum! Gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın... - Resim: 1

Altın piyasalarında hareketlilik devam ediyor. Değerlendirmelerinin yatırım tavsiyesi olmadığının altını çizen İslam Memiş, "TL var ne yapmalı?" başlıklı videosunda şu değerlendirmelerde bulundu:

Bu hafta piyasalarda neleri takip ettik, alınacak pozisyonlar neler olmalı, önümüzdeki hafta bizi neler bekliyor, genel tabloyu yorumlayacağım. Pazartesi günü bu hafta ABD'de açıklanacak olan enflasyonun küresel piyasalarda önemli etkisi olacağını belirtmiştim. Doların uluslararası piyasalardaki değer, altın gümüş gibi madenlerde önemli etkiye sahip.

ABD'de açıklanan veriden sonra ABD'deki istihdam verileri de, faiz kararı da doların değerinde etkiye neden olacaktır. Dolar, uluslararası piyasalarda rezerv para olarak adlandırıldığı için, doların anavatanındaki gelişmeleri mecburen izlemek zorundayız.