İslam Memiş 'Dolar'ın ne olacağını açıkladı. Ekonomide Mehmet Şimşek dönemi başladı, pazartesi piyasalarda yeni bir dönem başlıyor. Memiş'ten dövizle borçlanmayın uyarısı geldi

Türkiye ekonomisinde yeni bir dönem başlıyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı koltuğuna Mehmet Şimşek oturdu ve ilk mesajlarını da verdi. Para piyasaları uzmanı ve aynı zamanda tv100.com yazarı olan İslam Memiş, pazartesi günü piyasaların nasıl olacağını yazdı ve dolarla ilgili çok dikkat çekici bir değerlendirme yaparak uyarıda bulundu.

Google Haberlere Abone ol
İslam Memiş 'Dolar'ın ne olacağını açıkladı. Ekonomide Mehmet Şimşek dönemi başladı, pazartesi piyasalarda yeni bir dönem başlıyor. Memiş'ten dövizle borçlanmayın uyarısı geldi - Resim: 1

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek görevi Nureddin Nebati'den devraldı. Şimşek devir teslimde yaptığı açıklamada önümüzdeki günlerde ekonomiyle ilgili nasıl bir düzenleme yapacaklarını açıkladı.

Şimşek, hükümetin temel hedefinin toplumsal refahı yükseltmek olduğunu belirterek, şu değerlendirmede bulundu:

Önümüzdeki dönemde bu hedefe ulaşmada şeffaflık, tutarlılık, öngörülebilirlik ve uluslararası normlara uygunluk temel ilkelerimiz olacaktır. Türkiye'nin rasyonel bir zemine dönme dışında bir seçeceği kalmamıştır. Kurala dayalı, öngörülebilir bir Türkiye ekonomisi, özlenen refaha ulaşmamızda anahtar olacaktır. Küresel zorlukların, jeopolitik gerginliklerin arttığı bir konjonktürde kurumsal kalite ve kapasitemizi güçlendirerek makro-finansal istikrarı önceliklendireceğiz. 

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi