İş Bankası vanayı açtı, her ay para verecek. Doğalgaz faturası için ödemeler başlıyor. İş Bankası'ndan bir ilk: Banka personeline doğalgaz yardımı karar aldı

Kış ayının gelmesiyle birlikte milyonlarca özel sektör çalışanlarına da doğalgaz müjdesi geldi. Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın çalışanlarda ısınma yardımı desteğinden sonar özel sektör çalışanlarına da destek verilecek. İş Bankası bununla ilgili çok önemli bir karar aldı ve çalışanlarına duyurdu.

Google Haberlere Abone ol
İş Bankası vanayı açtı, her ay para verecek. Doğalgaz faturası için ödemeler başlıyor. İş Bankası'ndan bir ilk: Banka personeline doğalgaz yardımı karar aldı - Resim: 1

Milyonlarca özel sektör çalışanlarına ilaç gibi gelecek doğalgaz yardımı yürürlüğe girdi. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, artık özel sektör çalışanlarına verilen doğalgaz ve ısınma yardımı, vergi ve SGK primine tabi tutulmayacak.

Resmi Gazete'de yayımlanan doğalgaz ve ısınma yardımı düzenlemesinde detaylar netleşti. Özel ve kamu sektöründe çalışan milyonlarca kişi için yeni bir yardım kapısı açılıyor. İşverenler tarafından sağlanacak olan bu destekle milyonlarca çalışan, yaklaşan kış ayları öncesi elektrik ve doğalgaz yardımı alabilecek. Böylelikle işverenler de gelir vergisi ve sigorta prim kesintisinden muaf tutulacak.

Özel sektör çalışanları için yapılan düzenlemeye göre hazine, asgari ücretlinin ve çalışanların maaşlarından kesilen 178,4 TL gelir vergisi ile SGK priminden kesilen 454,6 TL'den vazgeçiyor. 633 TL'lik bu rakam, çalışanın maaşına eklenebilecek.

Ayrıca, işverenler, çalışanlara daha önce vergi ve SGK primi ödeyerek yaptıkları bu ödemelerin aylık 1.000 TL'ye kadar olan kısmı için artık vergi ve SGK primi ödemeyecek, yani işveren bu kadar parayı, yani 1000 TL'yi 2023 yılı haziran ayına kadar işçinin maaşına ekleyebilecek. Türkiye İş Bankası tüm personeline Haziran ayına kadar bin lira ısınma yardımı ödemesi yapacak.

İŞTE DOĞALGAZ YARDIMIYLA İLGİLİ İŞ BANKASI'NDAN ÇOK ÖNEMLİ BİR KARAR GELDİ