İş arayanlar müjde! Yeni destek paketi açıklandı. İş arayanlara 1650 TL karşılıksız ödeme yapılacak. Senede 3 kez hesaplara 1650 TL yatacak.

Devlet tarafından senede üç kere ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlara destek ödemesi yapılacak. 1.650 TL'den başlayan yardımlarla ilgili detaylar belli oldu. Peki, sosyal destek yardımları kimleri kapsıyor, başvuru şartları nelerdir? İşte detaylar...

Google Haberlere Abone ol
İş arayanlar müjde! Yeni destek paketi açıklandı. İş arayanlara 1650 TL karşılıksız ödeme yapılacak. Senede 3 kez hesaplara  1650 TL yatacak. - Resim: 1

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılan yardımlar devam ediyor. Aileleri, kadınları, çocukları, yaşlıları ve işsizleri kapsayan sosyal yardımlar kapsamında birçok kişiye yardım eli uzatılması amaçlanıyor.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE VERİLEN SOSYAL DESTEKLER

İhtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmak için devlet tarafından yaklaşık 50 tane sosyal yardım programı yürütülmekte. Söz konusu destekler şunlardır:

HANE BAŞI YARDIM

İhtiyaç sahibi hanelere bir yıl süresince aylık 850-1.250 TL arasında yardım yapılıyor. Bu yardım için başvuru şartı hanedeki kişi başına gelirin 1.833,45 TL'nin altında olması gerekiyor.

ÇOCUK YARDIMI

Çocuk Destek Bileşeni ile bir ve iki çocuğu olan ailelere 350 TL, üç çocuğu olan ailelere 450 TL, dört çocuğu olan ailelere 550 TL, beş ve üzerinde çocuğu olan ailelere 650 TL ödeme yapılıyor.