iPhone kullanan herkesi ilgilendiriyor: Herkesin kullandığı o özellik artık tarih oluyor. Apple, iPhone'da büyük değişikliğe gitme kararı aldı. İşte detaylar

Teknoloji devi iPhone 15 serisi ilgili dikkat çeken bomba bir iddia gündeme geldi. Apple, iPhone 15'te büyük değişikliğe hazırlanıyor iddiası ortaya atıldı. Tuşlar tarih oluyor: Yaklaşan iPhone 15 serisinde fiziksel tuş yerine alternatif bir yöntem kullanılacağını gösteren bilgilere erişti. Öte yandan Apple, iPhone 15 serisinde yer alacak Pro modellerinde sessize alma anahtarını kaldıracak. İşte yerine kullanılacak o yöntem!

Google Haberlere Abone ol
iPhone kullanan herkesi ilgilendiriyor: Herkesin kullandığı o özellik artık tarih oluyor. Apple, iPhone'da büyük değişikliğe gitme kararı aldı. İşte detaylar - Resim: 2

APPLE, IPHONE 15'TE TUŞ YAPISINI DEĞİŞTİRECEK

Güvenilir kaynaklardan 9to5Mac, iPhone 15'in CAD görsellerini geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkarmıştı ve telefonun nasıl bir tasarımla geleceğine ilk bakış atmamızı sağlamıştı. Şimdi ise aynı kaynak, yaklaşan iPhone 15 serisinde fiziksel tuş yerine alternatif bir yöntem kullanılacağını gösteren bilgilere erişti.

iPhone 15 Pro modelleri, kullanıcının nereye bastığına bağlı olarak her iki yönde çalışan yeni tek bir düğmeye sahip olacak. Apple, mevcut iPhone modellerindeki fiziksel tuşlar yerine dokunmayı algılayan ayrı bir sesaçma-kapama teknolojisine yer verecek.

Yıllar önce piyasaya çıkan iPhone 7'nin ana ekran tuşu da yine fizikselden ziyade dokunmayla algılanan bir mekanizmaya sahipti. tgrt'nin aktardığı haberde: Daha gelişmiş ve benzer teknolojinin bu kez iPhone 15 Pro modellerinde kullanılacağı iddia edildi.

SIRADAKİ GALERİ

Telefonunuzda bu uygulamalar varsa hemen silin Telefonunuzda bu uygulamalar varsa hemen silin