İkinci el otomobil almak için bekleyenlere kötü haber geldi. Otomobil fiyatları uçtu, ikinci el otomobil fiyatlarında düşüş olacak mı sorusuna yanıt geldi

Otomobil almak isteyenler hükümetten gelecek ÖTV ile ilgili haberi beklerken, ikinci el otomobil piyasasıyla ilgili haber geldi. İkinci el otomobil almak isteyenler fiyatların düşmesini bekliyor ancak gelen haberler müjdeli haber bekleyenleri üzecek.

Google Haberlere Abone ol
İkinci el otomobil almak için bekleyenlere kötü haber geldi. Otomobil fiyatları uçtu, ikinci el otomobil fiyatlarında düşüş olacak mı sorusuna yanıt geldi - Resim: 1

Bloomberg HT’ye konuk olan 2plan İcra Kurulu Başkanı Orhan Ülgür, ikinci el otomobil fiyatları hakkında öngörülerini paylaştı. Ülgür, Mayıs’dan sonra özellikle Haziran ve Temmuz aylarında ikinci el otomobil fiyatlarının artış trendinde olduğunu söyledi.

Sıfır araçların bulunamamasının ve döviz kurunda yaşanan yükselişin, ikinci el otomobil fiyatlarını artırdığını belirten Ülgür, bayram öncesi bu artışın durduğunu ve sonrasında fiyatlarda yüzde 12-13’lük bir düşüş görüldüğünü aktardı.