İki ünlü ekonomist doların 27 lira olacağı zamanı açıkladı. Remzi Özdemir ve Evren Devrim Zelyut dövizin ne olacağını söyledi

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, eylül ayı faiz oranlarını açıkladı, faizler 1 puan indirilerek yüzde 12'ye çekildi. Kararın hemen ardından YouTube üzerinden bir değerlendirme yapan iki ünlü ekonomist Remzi Özdemir ve Evren Devrim Zelyut, bundan sonra ne olacağını ve doların nereye gideceğini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
İki ünlü ekonomist doların 27 lira olacağı zamanı açıkladı. Remzi Özdemir ve Evren Devrim Zelyut dövizin ne olacağını söyledi - Resim: 1

Merkez Bankası faiz oranlarını bir kez daha aşağıya çekti. Faizler yüzde 12 seviyesine indirildi. Bir önceki ayda da Merkez Bankası faizleri indirmişti. Ekonomistler faiz indirme politikasının önümüzdeki aylarda da süreceği konusunda hemfikir.

Faiz kararının hemen ardından YouTube üzerinden bir değerlendirme yapan iki ünlü ekonomist Remzi Özdemir ve Evren Devrim Zelyut ise Merkez Bankası'nın faiz indirmeye devam edeceğini açıkladı ve Evren Devrim Zelyut bu durumda dövizde nasıl bir hareketlenme olacağını açıkladı.

Zelyut kış aylarının zor geçeceğini belirterek dolar ile ilgili rakam verdi.