Herkesi uyardı: Ben yapmadım ama siz lütfen yapın. Cildi kabuk bağladı, sanki asit saldırısı!

Yaz aylarında yoğun bir şekilde kullanılan güneş kremi ne yazık ki gittiğimiz tatiller dışında pek kullanılmıyor. Ancak uzmanların senelerdir söylediği gibi güneş kremini aslında yaz/kış demeden kullanmak gerekiyor. Kanadalı bir kadın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla herkesi uyarmaya çalıştı. Yıllarca güneş kremi kullanmadığını söyleyen kadın, en sonunda cilt kanserine yakalandı.

Google Haberlere Abone ol
Herkesi uyardı: Ben yapmadım ama siz lütfen yapın. Cildi kabuk bağladı, sanki asit saldırısı! - Resim: 1

Kanada, Toronto'dan Honoure Stark adlı kadın, 2008'de alnında bulduğu 'olağandışı bir noktayı', ilk başlarda egzama olduğunu düşündüğü için görmezden geldi. Zaman içinde büyüyen noktanın aslında cilt kanseri semptomu olduğunu sonra öğrendi. Cilt kanseri teşhisi konulduktan sonra vücudunun her yerinde lezyonlar ortaya çıkmaya başladı.

CİLDİ KABUK BAĞLADI 

Kanseri lezyonların yok olması için 30’dan fazla operasyon geçiren Honoure Stark için son olarak kemoterapide kullanılmak üzere bir krem verildi. Dört çocuk annesi kadının vücudu buna da reaksiyon gösterdi. Krem şeklinde vücuda sürülen kemoterapi kremini 6 saat boyunca vücudunda tutması gerekiyor. Kanserle savaşan kremi cildine 'asit dökmeye' benzer olarak tanımlayan kadının cildi ağrılı kırmızı kabuklarla kaplandı.