Herkes hesabını buna göre yapsın. Dolar 24 lira. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer doların gerçek değerini açıkladı ve uyardı: Çok ağır bedeller ödersiniz

TÜİK rakamlarına göre Türkiye'de yıllık enflasyon yüzde 84. Sadece bu rakam üzerinden doların gerçek değerini açıklayan ünlü ekonomist Selçuk Geçer, sosyal medya üzerinden dolar paylaşımı yaptı ve "Gerçeklerle kavga ederseniz yarın çok daha ağır bedel ödersiniz." dedi ve uyarıda bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Herkes hesabını buna göre yapsın. Dolar 24 lira. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer doların gerçek değerini açıkladı ve uyardı: Çok ağır bedeller ödersiniz - Resim: 1

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer yaptığı son açıklamalarla yatırımcıların şimdiden plan yapmaları gerektiğini söyledi. Yeni yılda doların kaderini ne açıklayan Geçer yine çok konuşulacak sözlere imza attı. İşte, Selçuk Geçer'in dolarla ilgili yeni tahmini...

Git gide artan dolar kurundaki hareketlilik devam ederken, yatırımcılar ve vatandaşlar doların yeni yıldaki akıbetini merak ediyor. Herkesin merak ettiği konuya değinen Selçuk Geçer, yeni yılda doların ne kadar olacağını da açıkladı.

ABD enflasyonunun gerileme sinyali verdiğini söyleyen Geçer, doların karşısında diğer para birimlerinin atağa geçeceğini söyleyerek, “Dolar aşağıyı gösteriyor. Euro ve sterlin yukarıyı gösteriyor. Çünkü görünen o ki ABD'deki enflasyon frenlenmiş gibi. Önümüzdeki aylarda oluşabilecek olağanüstü durumları da bir şerh olarak kenarı koyuyorum.” sözlerini kullandı.

Enflasyondan kaynaklı dolarda gerileme olacağını da söyleyen Selçuk Geçer, doların yükselmesi için nelerin gerekli olduğunu da tek tek sayarak, "ABD'de aniden çok yüksek bir enflasyon gelirse yani yüzde 8.5 ve 9 aralığında bir enflasyon gelirse -ki düşük bir ihtimal- o zaman yeniden yukarıya doğru bir dolar endeksi görebiliriz." dedi.

Herkesin merak ettiği "Yeni yılda dolar ne kadar olacak?" konusuna da değinen Geçer, Ocak ayında doları 20 TL'yi geçme ihtimali olduğunu belirtti.

Selçuk Geçer 14 aralık günü sosyal medya üzerinden bir paylaşım yaptı ve doların kaç lira olması gerektiğini açıkladı.