Her şeyinizi kaybedebilirsiniz. Telefonunuzda bu uygulamalardan biri varsa hem paranızı hem de verilerinizi unutun. Android ve iOS kullanan akıllı telefonlardaki en tehlikeli 66 uygulama

Hemen hemen herkesin kullandığı, bankamızdan devlet işlerimize kadar her konuda neredeyse elimiz ayağımız olan akıllı telefonlar hayatımızı kabusa çevirebilir. Yakın zamanda yapılan araştırmaya göre Android ve iOS'ta kullanılan 203 tehlikeli uygulama hem verilerimizi hem de bankadaki paramızı çalabilir. Kötü amaçlı yazılım içeren bu uygulamalardan uzak durun. İşte Android ve iOS kullanan akıllı telefonlardaki en tehlikeli 66 uygulama.

Google Haberlere Abone ol
Her şeyinizi kaybedebilirsiniz. Telefonunuzda bu uygulamalardan biri varsa hem paranızı hem de verilerinizi unutun. Android ve iOS kullanan akıllı telefonlardaki en tehlikeli 66 uygulama - Resim: 1

Tayland Dijital Ekonomi ve Toplum Bakanlığı (DES) ve Ulusal Siber Güvenlik Ajansı (NCSA) tarafından yapılan araştırmaya göre akıllı telefonlardaki bazı uygulamalar nedeniyle hem paramızı hem de tüm verilerimizi kaybedebiliriz.

Yapılan araştırmaya göre akıllı telefonlara indirilen 203 tehlikeli uygulama kullanıcıların kart bilgilerini çalıyor ve kişisel hesaplarını ele geçirebiliyor.

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre kötü amaçlı yazılımlar içeren bu uygulamaları hacker'lar banka hesaplarınızı boşaltmak veya kişisel verilerinizi ele geçirmek için kullanabiliyor.


Kaynak: Medyatava