Hemen T.C kimlik numaranızla e-Devlet üzerinden kontrol edin: Hesaplarınıza 4330 TL yatırılacak. Merakla beklenen ödemeler 2 gün sonra hesaplara yatmaya başlıyor. İşte detaylar

Bakanlık tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre o tarihte hesaplara 4.330 TL yatırılacak. Aile Bakanlığı tarafından ödemelerin Şubat 15’de hesaplara geçmeye başlayacağı duyuruldu. Kimlik numaranızla birlikte ödemelerinizi kontrol edebilirsiniz. İşte detaylar..

Google Haberlere Abone ol
Hemen T.C kimlik numaranızla e-Devlet üzerinden kontrol edin: Hesaplarınıza 4330 TL yatırılacak. Merakla beklenen ödemeler 2 gün sonra hesaplara yatmaya başlıyor. İşte detaylar - Resim: 1

Bakanlık önemli bir duyuru yayımladı. Her ayın 15’i ile 31’i arasında bakım ödemeleri yatırılıyor. Bu kapsamda ödemeler 3 gün sonra başlayacak. Başvuru yapmadıysanız şartları taşıdığınız durumda hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.

4.330 TL ÖDEME YAPILACAK

Aile ve Sosyal hizmetler Bakanlığı vatandaşlara ödeme yapmaya devam ediyor. Desteğe ihtiyacı olan vatandaşlar için ödemeler her ayın belirli günlerinde TC kimlik numaralarına göre yatırılıyor. Ödemelerin de asgari ücretten sonra zamlandığı açıklandı. 4.330 TL’lik ödemenin detayları şu şekilde:

EVDE BAKIM MAAŞI BAŞVURU ŞARTLARI

Engelli Sağlık Kurulu Raporu’nda “Ağır Engelli” olduğunu belgelendirenler.

Engelli kişinin başkasının yardımı ve bakımı olmadan hayatını devam ettiremeyecek düzeyde olması yani tuvalet, beslenme ihtiyacını, giyinip soyunabilme, merdiven inip çıkabilme vb.

Aile bireyleri her türlü gelirleri toplamı evde yaşayan birey sayısına bölündüğünde birey başına düşen gelirin bir aylık net asgari ücretin 2/3’ünden az olanlar, başvuruda bulunabilecek.