Hemen e-Devlet üzerinden kontrol edin: Bu 3 kodlardan biri varsa yandınız. Emekli olmak isteyen milyonlarca vatandaşa 'kod' duyurusu yapıldı

Ülkemizde çalışan vatandaşların büyük bir kısmı emeklilik hayali kuruyor. Ancak çalışan vatandaşlar e-Devlet üzerinden sürekli olarak hizmet dökümünü kontrol etmesi gerekiyor. Eğer hizmet dökümünüzde bazı harfler varsa bu durum sizin için iyi olmayabilir. Bu koddan biri varsa yandınız! Emekliliğiniz hayal olabilir!

Google Haberlere Abone ol
Hemen e-Devlet üzerinden kontrol edin: Bu 3 kodlardan biri varsa yandınız. Emekli olmak isteyen milyonlarca vatandaşa 'kod' duyurusu yapıldı - Resim: 1

Emekli olmak isteyenlerin birtakım şartları taşıması gerekiyor. Bu şartlardan bir tanesi de prim ödeme. Zaman zaman e-Devlet üzerinden hizmet dökümlerinizi kontrol ederek, durumunuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ancak pek çok çalışan e-Devlet’te yer alan kodlar hakkında bilgi sahibi değil.

BU KODLARA DİKKAT EDİN

E-Devlet üzerindeki bazı harfler ne yazık ki iyi anlama gelmeyebiliyor. İşte o kodlar ve anlamları:

Hizmetler dökümlerinde bazı kodlar bulunuyor. “K” kodu Kontrollü, “S” kodu Sahte ve “Ş” kodu ise Şüpheli anlamına geliyor. Ş kodunun olması durumun ciddi olduğunu gösteriyor.

Etiketler emekli sgk e devlet eyt