Halkbank'tan milyonlarca vatandaşa uyarı. Dikkat sizin de başınıza gelebilir. Sakın bunu yapmayın. Bankadan müşterilere dijital parola, kart bilgisi, SMS şifresi veya mobil onay uyarısı

Halkbank'tan vatandaşlarına cep telefonuna gönderilen SMS'li mesajla acil uyarılarda bulunuldu, milyonlarca müşteriye mağdur olmamak için bunlara dikkat edilmesi istendi.

Google Haberlere Abone ol
Halkbank'tan milyonlarca vatandaşa uyarı. Dikkat sizin de başınıza gelebilir. Sakın bunu yapmayın. Bankadan müşterilere dijital parola, kart bilgisi, SMS şifresi veya mobil onay uyarısı - Resim: 1

Son zamanlarda bankalar ve ATM üzerinden dolandırıcılık olayları çoğalırken, bankalar da bununla ilgili müşterilerini sürekli bilgilendiriyor.

Bankalar özellikle ATM'den para çekerken, internet üzerinden işlem yaparken mağdur olunmaması için zaman zaman acil uyarılar yapıp, müşterilerini de bu konuda uyarıyor.

Türkiye'nin en önemli bankalarından biri olan Halkbank da müşterilerini uyardı ve kendilerine gelebilecek olan SMS konusunda uyarıda bulundu.

Hatta daha önce Akbank bir uyarıda bulunmuş ve müşterilerini bigilendirmişti.

Akbank kullanan vatandaşlar ATM’de yaşadıkları sorunlar karşısında ne yapması gerektiğini merak ederken Akbank internet üzerinden yaptığı açıklama ile kartın ATM’de sıkışması durumunda yapılması gerekenler aktarılmıştı. Yapılan duyuruda “Akbank sizi arayıp kart şifrenizi tuşlamanızı ya da söylemenizi istemez, bu tip aramalara itibar etmeyin ve kesinlikle şifrelerinizi paylaşmayın.” ifadelerine yer verilirken ATM’de işlem yaparken kart şifrenizi başkalarının göremeyeceği şekilde, tuş panelini diğer elinizle kapayarak girmeniz gerektiği belirtilmişti.

İşte şimdi de Halkbank'tan uyarı geldi.