Güneş lekelerini tek hamlede siliyor: Yalnızca tek 1 ürünle güneş lekelerinden eser kalmıyor. Güneş lekesi nasıl geçer?

Güneş lekelerini tedavi etmek için çeşitli yöntemler mevcuttur. Ancak ev ilaçları, güneş lekeleriyle mücadele etmenin açık ara en akıllı ve en ucuz yoludur. Her evde bulunan bu mucizevi besin sayesinde güneş lekelerinden eser kalmayacak. İşte güneş lekelerini gideren yöntem ve uygulanışı

Google Haberlere Abone ol
Güneş lekelerini tek hamlede siliyor: Yalnızca tek 1 ürünle güneş lekelerinden eser kalmıyor. Güneş lekesi nasıl geçer? - Resim: 2

KIRMIZI SOĞAN

Kırmızı soğanın vücudumuza faydası olduğu gibi cilt bakımında da pek çok faydası vardır. Bunlardan biri de güneş lekelerini gidermede oldukça etkili olmasıdır. Her evde bulunan vazgeçilmez ürün olan kırmızı soğan sayesinde güneş lekelerinizi etkili bir şekilde yok edebilirsiniz.

Kırmızı soğanı kesip güneş lekelerinin üzerine sürün. 1 tane kırmızı soğanı 6-8 büyük parçaya bölün. Soğan parçalarından 1 tanesini alın ve yaklaşık 30 saniye boyunca güneş lekesinin üzerine sürün. Soğanın içindeki asit, güneş lekelerinin koyu renginin açılmasına yardımcı olur.

İpucu: Kırmızı soğanın güneş lekelerini temizleme ve cilt tonunuzu açma yeteneği tıbbi bir çalışmada doğrulanmıştır. Soğanı doğrudan yüzünüze uygulamamayı tercih ediyorsanız kurutulmuş kırmızı soğan kabuğu içeren topikal bir cilt kremi bulup kullanabilirsiniz.

NOT: Bu haber genel bilgi amaçlıdır. Herhangi bir alerjik reaksiyonla karşılaşmamak adına kullanmadan önce mutlaka dikkatli olun.

SIRADAKİ GALERİ

Turşuyu sakın böyle yemeyin: Vücudu mahvediyor Turşuyu sakın böyle yemeyin: Vücudu mahvediyor