Güncel akaryakıt fiyatları: 30 Mayıs (Bugün) benzin, motorin ve LPG ne kadar oldu. Brent petrol fiyatı ne kadar. 30 Mayıs Petrol Ofisi, Shell, Opet ve BP güncel motorin, benzin ve LPG fiyatları ne kadar oldu?

Rusya Ukrayna savaşının arından artan petrol fiyatları, ülkemizdeki akaryakıt fiyatları üzerinde etkili oluyor. Son olarak 27 Mayıs tarihinde benzine 1,43 motorine ise 1,38 kuruş zam gelmişti. Gelen zam pompa fiyatlarına yansırken, benzin ve motorine bir zam daha geldi. Yapılan zamlar sonrasında benzinin litre fiyatı 25 liraya yükseldi. Peki, 30 Mayıs (Bugün) Brent Petrol ne kadar? İşte 30 Mayıs güncel akaryakıt fiyatları!

Google Haberlere Abone ol
Güncel akaryakıt fiyatları: 30 Mayıs (Bugün) benzin, motorin ve LPG ne kadar oldu. Brent petrol fiyatı ne kadar. 30 Mayıs Petrol Ofisi, Shell, Opet ve BP güncel motorin, benzin ve LPG fiyatları ne kadar oldu? - Resim: 1

MOTORİNE VE BENZİNE BİR ZAM DAHA

Sektör kaynaklarının aktardığına göre, 28 Mayıs tarihinden itibaren geçerli olmak üzere litrede benzine 70 kuruş, motorine 97 kuruş zam geldi.

Hatırlanacağı gibi, geçtiğimiz gece benzine 1 lira 43 kuruş, motorine 1 lira 38 kuruş zam yapılmıştı. Bir önceki gün ise otogaz fiyatına 36 kuruş zam gelmişti. Bu ay benzine yüzde 23, motorine ise yüzde 10.7 zam geldi. 

29 MAYIS BRENT PETROL NE KADAR OLDU? 

ABD ham petrolü 115,07 dolar, Brent petrol de 119 dolar seviyelerinden işlem gördü. Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 119,43 dolardan işlem görüyor.