Grammy ödüllü ünlü şarkıcıya çocuklara cinsel istismardan ikinci kez ceza verildi: 30 yıl hapis cezası almıştı bu cezalar da eklenecek

ABD'li dünyaca ünlü şarkıcı R. Kelly, çocuklara cinsel istismar suçundan yargılandığı federal mahkemede 13 suçlamadan 6'sından mahkum edildi. 2008 yılında da benzer suçlamalarla yargılanan ancak tehdit ve şantajla davası düşen Robert Sylvester Kelly, geçtiğimiz yıl seks ticareti ve şantaj suçundan 30 yıl hapis cezası almıştı, bu suçlardan alacağı cezalar da 30 yıla eklenecek.

Google Haberlere Abone ol
Grammy ödüllü ünlü şarkıcıya çocuklara cinsel istismardan ikinci kez ceza verildi: 30 yıl hapis cezası almıştı bu cezalar da eklenecek - Resim: 1

1996 tarihli I Believe I Can Fly şarkısı ile uluslararası yıldız haline gelen ve Grammy ödülü kazanan Robert Sylvester Kelly hakkında Chicago'da çocuklara cinsel istismar suçundan yargılandığı davada karar çıktı. Kelly, 13 suçlamadan 6'sından daha suçlu bulundu. 2008 yılında benzer suçlamalarla yargılanmış, ancak rüşvet ve tanıkları tehdit ederek bu dava düşürülmüştü.

Geçtiğimiz yıl ise New York'ta aynı suçlamalarla görülen başka bir davada Kelly, seks ticareti ve şantajdan 30 yıl hapis cezası almıştı.

Kaynak: Medyatava