Gram altın için tarih verip 'son şans' uyarısında bulundu! Ekonomist İslam Memiş olacakları sıraladı. Altın için zirve geliyor

1700 dolara sarkan altının kilo fiyatı yeniden yükselişe geçti. 1800'e doğru ilerliyor. Altının ONS'unun yükselişi sonrası da gram altın bin lirayı aştı. Zirveye doğru ilerliyor. Peki önümüzdeki günlerde altın cephesinde durum ne olacak? Ekonomist İslam Memiş tek tek anlattı.

Google Haberlere Abone ol
Gram altın için tarih verip 'son şans' uyarısında bulundu! Ekonomist İslam Memiş olacakları sıraladı. Altın için zirve geliyor - Resim: 1

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, Fed'in faiz kararı sonrası gram altın, dolar, gümüş ve kripto paralar için değerlendirmelerde bulundu.

Açıklamalarının yatırım tavsiyesi olmadığının altını çizen İslam Memiş, 1000 liranın üzerinin yeniden gören gram altın yeni bir direnç seviyesi tahmini yaptı ve uyardı. Memiş, gümüşe de dikkat çekerek, "Sürpriz yapabilir" dedi.

FOX TV'de Ekonomi Arası programında açıklamalarda bulunan Memiş, "Gümüş ve altın fiyatları yatırımcısı şunu çok iyi görüyor. Son bir yılda ciddi baskı altındaydı. Bu kadar risk varken, resesyon riski varken, baskı altında olması, fiyatların düşük olduğu biliniyor. Fed'in beklentisi fiyatlanmıştı. Ons altın dün 1760 devamında 1780, aslında hedef 1800 dolar seviyesi. Yükselişler devam ederse ilerisine bakacağız. Bugün ABD'de açıklanacak büyüme rakamları önemli emtialar için" dedi.