Gram altın 1500 liraya koşuyor. Altın fiyatları koptu gidiyor. Gram ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 24 Mart 2023 gram altın fiyatı rekor kırdı

ABD'de yaşanan banka sektörü krizi sonrası altın adeta uçuşa geçti. Son 1 yılın zirvesini gören altın tekrar hareketlendi. 2 bin doların üzerine çıkan ons altın Türkiye piyasasını da hareketlendirdi. Doların Türk Lirası karşısında yükselişini sürdürüp 19 lirayı görmesinin ardından altın fiyatları da fırlamış oldu, gram altın bugün rekor kırdı.

Google Haberlere Abone ol
Gram altın 1500 liraya koşuyor. Altın fiyatları koptu gidiyor. Gram ve çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 24 Mart 2023 gram altın fiyatı rekor kırdı - Resim: 1

Dünyayı altın fırtınası sardı, ABD'de patlak veren kriz sonrası Ons altın uçuşa geçti.

Geçtiğimiz günlerde ABD'de batan bankalar küresel piyasalarda hareketlilik getirdi. Kriz endişeleri sonrası son 1 yılın zirvesine yükselen Ons altın fiyatları yeniden hareketlenmeye başladı.

Birkaç gündür aşağı yönlü hareket eden Ons altın yeniden yükselişte. 2 bin doları geçen altınla birlikte Türkiye'de gram altında rekor fiyatlama geldi.

Doların da Türk Lirası karşısında değer kazanmaya devam etmesiyle 1 dolar 19 lirayı gördü. Bu yükseliş altın fiyatlarına da direkt yansıdı. Doların 19 liranın üzerine çıkmasıyla birlikte gram altın 1234 lirayı görerek yeni bir rekora imza attı.