Göz altındaki koyu halkaların nedeni belli oldu: Bu besinler göz altındaki morlukları etkili bir şekilde geçiriyor. Göz altı morlukları nasıl geçer? Göz altı halkalarına ne iyi gelir

Göz altındaki koyu halkalar kötü görünüyor olabilir. Suçu strese atıyor olsanız da suçlunun asıl siz olduğunu söylüyoruz! Parlayan gözlerin keyfini çıkarmak için günlük olarak bunları mutlaka tüketin.

Google Haberlere Abone ol
Göz altındaki koyu halkaların nedeni belli oldu: Bu besinler göz altındaki morlukları etkili bir şekilde geçiriyor. Göz altı morlukları nasıl geçer? Göz altı halkalarına ne iyi gelir - Resim: 2

A vitamini

Cildin elastikiyetini güçlendirmeye yardımcı olan yaşlanma karşıtı bir vitamindir. Bu ayrıca cildin kırışıklıklar, koyu halkalar ve çeşitli cilt alerjilerine karşı savaşmasına yardımcı olur. Kırmızı, sarı ve yeşil dolmalık biber, mango, papaya, ıspanak ve diğer renkli meyve ve sebzeler en iyi A vitamini kaynakları olarak kabul edilir.

C vitamini

C vitamini, ciltte kollajen üretimini artırmaya yardımcı olan ve kan damarlarını daha da güçlendiren bir antioksidandır. Bu aynı zamanda hücrelerdeki kan ve oksijen dolaşımını iyileştirerek cildin doğal bir şekilde parlamasına yardımcı olur. En yaygın C vitamini kaynaklarından bazıları limon, portakal ve çilektir.

E vitamini

E vitamini, göz altındaki kızarıklık, kırışıklık ve şişkinlikle savaşmak için mükemmel bir besindir. Ayrıca koyu halkalara neden olan stresin etkisini azaltır. Fındık ve tohumlar en güçlü E vitamini kaynakları olarak kabul edilir. Badem ve cevizden chia tohumlarına, keten tohumlarına ve daha fazlasına kadar pek çok tohum ve yemiş E vitamini içerir.

K vitamini

K vitamini doku yenilenmesini uyarmaya yardımcı olan güçlü bir antioksidan kaynağı olarak kabul edilir. Ayrıca pigmenti azaltır, koyu lekeleri, yaşlılık lekelerini ve daha fazlasını aydınlatır. Ispanak, kişniş yaprağı, nane yaprağı, marul vb. gibi yapraklı yeşillikler en iyi K vitamini kaynakları olarak kabul edilir.

SIRADAKİ GALERİ

Bu gıdayı yemeden yatağa geçmeyin Bu gıdayı yemeden yatağa geçmeyin